اتصال دوربین مداربسته به دزدگیر + ویدئو اموزشی

کرمان داهوا > کلیپ  > اتصال دوربین مداربسته به دزدگیر + ویدئو اموزشی

اتصال دوربین مداربسته به دزدگیر + ویدئو اموزشی

شاید برای شما پیش امده باشد که بخواهید از دوربین مداربسته خود به عنوان یک حسگر تشخیص برای دزدگیر استفاده کنید . برای این اموزش این روش با مگاصنعت همراه باشید.  در این قسمت از مجموعه اموزشی به نحوه اتصال دوربین مداربسته به دزدگیر می پردازیم. برای این کار نیاز است که از دوربینی که دارای خروجی الارم است به عنوان حسگر استفاده نماییم و آن را به دزدگیر متصل کنید. همچنین، می توان یک برنامه زمان بندی یا Time Schedule را تعیین کرد تا بر آن مبنا قابلیت تشخیص حرکت دوربین در ساعات مشخصی عمل کند و خروجی الارم را به حسگر درب و پنجره متصل نماییم، در نهایت ارتباط نهایی با پنل دزدگیر برقرار می شود و ما می توانیم هشدارهای لازم را دریافت نماییم.

نحوه اتصال دوربین مداربسته به دزدگیر

برای این کار حتما نیاز است که دوربین ما دارای خروجی آلارم باشد و خروجی آلارم آن را به مگنت درب MX-BA-WDS-01 متصل کنیم. نیاز است که خروجی دوربین به ترمینال مگنت دزدگیر متصل شود. پس از برقراری ارتباط فیزیکی نیاز است که تنظیمات پنل و دوربین را انجام دهیم.

برای این منظور، نیاز است که مگنت را به دزدگیر متصل نماییم. در قسمت تجهیزات بی سیم، شماره حسگر را انتخاب می کنیم. در قسمت شناسه حسگر، ID مندرج بر تجهیزات بیسیم را وارد و بر روی ذخیره کلیک می کنیم. حال مگنت ما بر روی دزدگیر اضافه و متصل شد.

در قسمت تنظیم زون، شماره زون، نوع محور ( پیرامونی)، حالت آژیر ( مداوم ) و نام زون را انتخاب می کنیم و ذخیره را اعمال می کنیم.

از طریق وب وارد تنظیمات دوربین می شویم، در قسمت Configuration، Event Schedule،  Motionوارد می شویم و Event Output را فعال می کنیم. در قسمت Event Output وارد می شویم، پورت را وارد می کنیم، Mode Set را بر روی NC و Delay Time را بر روی زمان مشخص قرار می دهیم و Save می کنیم.

در این حالت، هر زمان که دوربین موشن یا تشخیص حرکت را تشخیص داد، دستگاه دزدگیر اعلان را دریافت و شروع به اطلاع رسانی ( آژیر، پیام و تماس ) می کند.

 

 

 

 

 

منبع : فراگستر الکترونیک

منبع : www.faragostar-co.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید
علی رضازاده

مهندس کامپیوتر و شبکه

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

ثبت سفارش
close slider