کانفیگ رادیو میکروتیک (برای انتقال تصویر دوربین مدار بسته)

کرمان داهوا > کلیپ  > کانفیگ رادیو میکروتیک (برای انتقال تصویر دوربین مدار بسته)

کانفیگ رادیو میکروتیک (برای انتقال تصویر دوربین مدار بسته)

[تعداد: 4   میانگین: 3.8/5]

کانفیگ رادیو میکروتیک تبدیل به موضوعی برای نصابان عزیز دوربین مداربسته شده است. برای برقراری ارتباط p2p رادیو لینک های میکروتیک به دو لینک نیاز داریم که یکی در حالت bridge و دیگری در حالت station قرار می گیرند و از طریق وایرلس با یکدیگر ارتباط بر قرار می کنند. حال چگونه این ارتباط برقرار می شود؟

نحوه کانفیگ رادیو میکروتیک اول:

رادیو لینک های را میتوانید به صورت مستقیم به کامپیوتر یا لپ تاپ خود وصل کنید . همچنین می توانید آنها را به یک سوییچ وصل کرده و هر دو را همزمان داشته باشید.
حال به سراغ کانفیگ رادیو لینک ها می رویم. برای این کار اگر winbox را ندارید آن را دانلود کرده و اجرا کنید.
در پنجره باز شده IP پیش فرض و Mac Address رادیو لینک(ها) را مشاهده خواهید کرد. در ابتدا بر روی mac address یکی از رادیو لینک ها کلیک کنید و بعد از آن user name را admin قرار دهید و password را خالی بگذارید. حال بر روی connect کلیک کنید.

اولین قدم کانفیگ رادیو میکروتیک:

اولین اقدامی که می کنیم این است که یک bridge بسازیم. همانطور که میدانی bridge به معنی پل است. در اینجا ما یک پل بین ethernet و wlan میسازیم و در واقع این دو ب یکدیگر وصل می شوند و به عنوان یک نود با یک آی پی مشترک در نظر گرفته می شوند. برای این کار از نوار سمت چپ بر روی bridge کلیک کرده ،در پنجره باز شده بر روی علامت + کلیک می کنیم. حال پنجره ای باز می شود که باید نام bridge را انتخاب کنیم. پس از انتخاب نام تنظیمات دیگر را رها کرده و بر روی apply و ok کلیک می کنیم.

همچنین بخوانید: بازگشت به تنظیمات کارخانه در رادیولینک LHG5 + فیلم

در مرحله بعد وارد تب ports می شویم و بر روی +کلیک می نماییم .  حال از قسمت interface لینک وایرلس را انتخاب کرده و بر روی add کلیک می کنیم . دوباره بر روی + کلیک کرده، این بار اترنت را انتخاب کرده add می کنیم . وقتی bridge ساخته شد برای یک لحظه اتصال winbox به رادیولینکمان قطع می شود .  پس نگران این موضوع نباشید . دلیل آن در ویدئو شرح داده شده .  اگر میدانید آن را برای دوستان خود کامنت کنید . قدم اول به پایان رسید

دومین قدم کانفیگ رادیو میکروتیک:

در قدم دوم از نوار سمت چپ بر روی wireless کلیک می کنیم. در پنجره باز شده بر روی wlan کلیک کرده و سپس بر روی علامت تیک کلیک می کنیم تا وایرلس ما فعال شود. بعد از فعال شدن وایرلس بر روی آن دابل کلیک کرده تا وارد تنظیمات وایرلس شویم. این تنظیمات اهیمت زیادی در میزان پهنای باند دریافتی ما از این لینک را دارد. ولی در گفتار به این تنظیمات نپرداخته و فقط میخواهیم ارتباطمان برقرار شود. پس در پنجره باز شده وارد تب wireless شده و از قسمت mode بر روی Bridge کلیک می کنیم. سپس یک نام یکتا در بخش SSID وارد می کنیم. برای مثال kermandahua.

قدم سوم و آخرین قدم برای کانفیگ این رادیو لینک، تنظیم آی پی برای bridgeیی که ساخته بودیم است .  در نوار سمت چپ از قسمت IP بر روی addresses کلیک می کنیم . در پنجره باز شده بر روی + کلیک کرده تا IP جدید را اضافه کنیم . در قسمت network آی پی در رنج شبکه مان وارد می نماییم . سپس از interface نام bridge که در قدم اول ساختیم را انتخاب می کنیم.

نحوه کانفیگ رادیو میکروتیک دوم:

مرحله بعد کانفیگ رادیو لینک دوم است.
قدم اول و سوم را مانند بالا انجام دهید.
همان طور که در ابتدای مقاله بیان شد، برای برقرای ارتباط دو رادیو لینک، یکی در حالت bridge قرار می گیرد و دیگری در حالت station. در بالا لینک اول را در حالت bridge قرار دادیم پس باید لینک دوم را در حالت station قرار دهیم. ما در اینجا از رادیو لینک های LHG5 Mikrotik استفاده کردیم. از آنجایی که سطح دستری این رادیو لینک ها برای حالت station وجود ندارد پس حالت Station Bridge را انتخاب می کنیم. دقت کنید که SSID را دقیقا همانند SSID رادیو لینک اول پر کنید.

 

بیایید روش ساده تری را امتحان کنیم.

به اینصورت که در پنجره wireless بر روی scanner کلیک کنیم .در پنجره باز شده بر روی find کلیک می کنیم . پس از جستجو، روی ارتباط با SSID که برای رادیولینک اول تنظیم کردیم کلیک می کنیم . سپس بر روی connect می زنیم .به همین راحتی ارتباط ما برقرار می شود.

نحوه تست برقراری ارتباط دو لینک در ویدئو توضیح داده شده. اگر میدانید کامنت بگذارید تا دوستان شما هم از اطلاعات شما بهره مند شوند.
در صورتی که با هرگونه مشکلی در کانفیگ رادیو میکروتیک برخوردید با مگاصنعت در تماس باشید. این شرکت بعنوان بزگرترین شرکت دوربین مداربسته در کرمان و نماینده انحصاری برند داهوا در این استان آماده ارائه خدمات نصب دوربین مداربسته در کرمان می باشد.

 

صادق روحانی
1دیدگاه
  • الی
    پاسخ
    ارسال شده در۲:۰۶ ب.ظ,۱۶ خرداد ۱۳۹۸

    سلام لینک دانلود نداره؟؟

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

ثبت سفارش
close slider