چگونه از سیستم های CCVT و دوربین های مداربسته در برابر رعد وبرق محافظت کنیم؟ – محافظت از دوربین مداربسته بیرونی ساختمان

کرمان داهوا > مقالات  > چگونه از سیستم های CCVT و دوربین های مداربسته در برابر رعد وبرق محافظت کنیم؟ – محافظت از دوربین مداربسته بیرونی ساختمان
محافظت از دوربین های مداربسته بیرونی

چگونه از سیستم های CCVT و دوربین های مداربسته در برابر رعد وبرق محافظت کنیم؟ – محافظت از دوربین مداربسته بیرونی ساختمان

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

بعد از نصب دوربین های مدار بسته در محل خود،ممکن است شما با مشکلات متعددی مربوط به عملکرد صحیح سیستم روبه رو شوید.

رعد و برق نه تنها می تواند  دوربین های مداربسته بیرونی شما را از بین ببرد بلکه می تواند کل سیستم امنیتی شما را نیز نابود کند؛ سیستم شما ممکن است شامل دستگاه های DVR/NVR   باشد و لزوما مورد برخورد مستفیم رعد وبرق قرار نگیرند.

به این دلیل که ما نمی توانیم از وقوع رعد و برق جلوگیری کنیم و یا محلی به کلی امن از اثرات آن بسازیم،باید با آن کنار آمده و روش ها وترفند هایی به منظور حفظ دوربین های مداربسته بیرونی باارزش خود و دیگر وسایل و تجهزات متصل به آن ها بیابیم و به کار ببندیم.

در این نوشته برآنیم تا به روش های بپردازیم تا از دوربین های مداربسته خود در مقابل سوختگی وصدمه دیدن حفاظت کنیم و از پرداخت مبالغ  گزاف برای تعمییر و جایگزینی سیستم امنیتی خود جلوگیری کنیم.

نکاتی برای حفاظت از دوربین های مداربسته خود در برابر صاعقه و رعد وبرق

هیچ وقت دوربین مداربسته خود را برروی بستر فلزی تعبیه نکنید وقرار ندهید.

اثر رعد و برق بر روی فلز

اثر رعد و برق بر روی فلز

در صورت رخداد صاعقه در هر زمانی،اولین ماده ای که بیشترین احتمال تحت تاثیر قرار گرفتن را دارد فلز است چرا که یکی از بهترین هادی های الکتریسیته می باشد.

به همین دلیل است که قویا توصیه می شود که دوربین های مداربسته بیرونی خود را روی صفحات فلزی قرار ندهید و نصب نکنید.

از طرفی فلزات رعد وبرق را به خود جلب و جذب می کنند بنابراین به منظور حفظ دوربین های مداربسته خود همیشه از قرار دادن آن ها در نزدیکی وسایل و تجهیزات فلزی خودداری کنید.

 

از محافظ جریان برق استفاده کنید.

استفاده از محافظ جریان برق

استفاده از محافظ جریان برق

استفاده از محافظ جریان برق راهی عالی برای محافظت از دستگاه DVRشما در صورت اصابت رعد وبرق به مجموعه سیستم دوربین مدار بسته است

اگر ولتاژ سیستم از حدود استاندارد ۱۱۰ تا ۲۳۰ ولت تجاوز کند،محافظ جریان اضافی را از دستگاه DVRمنحرف کرده و آن را از طریق سیم اتصال به زمین دفع می کند.

از یک منبع برق بی وقفه استفاده کنید.

منبع برق جداگانه و مستقل

منبع برق جداگانه و مستقل

اگر جریان برق سیستم به دلیل رعد وبرق در مکانی دیگر قطع شود،دستگاه DVRشما از ضبط کردن و ذخیره کردن فیلم و اطلاعات باز می ایستد.

با اتصال دستگاه DVRخود به یک منبع برق بی وقفه از وقوع چنین رخدادی جلوگیری نمایید فارغ از اینکه چه اتفاقی برای برق ساختمان شما می افتد.با این عمل دستگاه DVRشما همواره همان مقدار برق و الکتریسیسته ای را که لازم دارد دریافت می کند.

از منبع تغذیه برق مرکزی برای دوربین های مدار بسته خود استفاده نکنید و از اداپتور های برق جداگانه استفاده کنید.

استفاده از آداپتور جداگانه

استفاده از آداپتور جداگانه

اکیدا توصیه می شود که از آداپتورهای برق جداگانه استفاده کنید و به منبع برق مرکزی برای دوربین های مداربسته خود اتکا ننمایید.

استفاده از آداپتورهای جداگانه از خسارات جریان برقی که در اثر اصابت به دوربین های مداربسته بیرونی ممکن است به وجود آید جلوگیری می نمایند و همراه با استفاده از آداپتورهای تکی و انفرادی باید از یک محافظ جریان برق یا منبع برق بی وقفه هم استفاده کرد.

نتیجه گیری:

دوربین های مداربسته بیرونی همواره در معرض ریسک برخورد صاعقه و رعد وبرق هستند که ما نمی توانیم در ۱۰۰ درصد موارد تجهیزات سیستم خود را از آسیب دیدن حفظ کنیم؛ در حقیقت  هیچ کس نمی تواند.

به هر ترتیب و درست مانند هر حادثه و رویداد دیگر حفاظت از سیستم و خسارات وارده در صورت این حادثه، بستگی به شدت رخداد مورد نظر و ویژگی های سیستم های مختلف دارد.

ولی ما می توانیم از نکات گفته شده برای حفاظت دوربین های مداربسته خود و همین طور دستگاه های DVR/NVRخود بهره بگیریم تا از هزینه های تعمیرات سیستم و جایگزینی آن ها و از همه مهمتر از قطع واز کار افتادن سیستم امنیتی خود جلوگیری کنیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
Avatar
مگا صنعت کرمان
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

ثبت سفارش
close slider